REKISTERÖIDY | | LÄHETÄ KIRJOITUS | KATEGORIAT | LUETUIMMAT KIRJOITUKSET | PARHAIKSI ARVIOIDUT KIRJOITUKSET | UUSIMMAT KIRJOITUKSET | TUOTTELIAIMMAT KIRJOITTAJAT | KIRJAUDU SISÄÄN | SÄÄNNÖT | RSS-SYÖTE RSS-syöte
 
 
   
Unohtuiko salasana?

Uusi käyttäjä?
AarreRunot - runoja satuja vitsejä laulun sanoja tarinoita sananlaskuja värssyjä ja sanoituksia

AarreRunot » Vitsit-ja-sananlaskut » Pakinat

Kirjoittaja: osmo.akseli@netti.fi
Niinpä. Niinhän siinä sitten kävi, että Trump petti Euroopan ja Ukrainan dieselöljyn takia. Eikä kukaan huomaa, että Trump ja Putin aikovat yhteistoimin laittaa maailman uuteen järjestykseen. Jenkit hallitsevat läntistä pallon puoliskoa ja Venäjä Eurooppaa.
Jotta saas nähdä, että nähdäänkö Suomessa Venäjän valloittama Porvoo. Heillä olisi maailman ensimmäinen sotilastukikohta omalla ydinvoimalalle ja öljyjalostamolla. Porvoosta käsin hallitsisivat Suomenlahtea, Viroa, Latviaa, Liettuaa. Pitäisivät varpaillaan Ruotsia ja Puolaa. Kaiken parasta tässä olisi se, että Suomi olisi edelleen sotilasliitto Naton jäsen ja vaalien jälkeen perussuomalaisten johtama hallitus vaatisi rakentamaan lisää aitaa itärajalle.
No tulevaisuus näyttää mitä tuleman pitää ja ymmärtääkö Euroopan valtioiden johtajat tuota mitä Trump ja Putin juonivat.

Runot sadut vitsit ja laulujen sanat: AarreRunot.fi

Lue lisää kirjoittajan osmo.akseli@netti.fi runoja satuja vitsejä laulun sanoja tarinoita sananlaskuja värssyjä ja sanoituksia

Anna tähtiä kirjoitukselle: Niinpä

Keskiarvo: 0 (0 arvioijaa)


Kirjoituksen herättämiä kommentteja, ajatuksia, rakentavaa palautetta, kehuja ...

0 kommenttia (kommentoi)

Lähetä oma kommenttisi:

Nimi / Nimimerkki:

Sähköpostiosoite:

URL:

Tarkistuskoodi:

Heinäkuun ja syyskuun välissä oleva kuukausi:

Kommentti:




HUOMAA!

Kirjoittajat haluavat kuulla kirjoituksiensa herättämiä ajatuksia, kommentteja, rakentavaa palautetta ja kehuja. Ole ystävällinen ja lähetä asiallinen kommenttisi heti, oli se sitten muutama sana tai pidempi analyysi. Asiaankuulumattomat tai loukkaavat kommentit poistetaan.

Huom. Enter-painikkeella tehdyt kappalejaot helpottavat ja selkiyttävät pitkien kommenttien lukemista.

Sähköpostisoite- ja URL-kentän voit halutessasi jättää tyhjiksi (URL-kenttään mahdollisesti lisäämäsi sivuston osoite linkittyy automaattisesti, kun lisäät osoitteen kokonaisuudessaan, http:// mukaan lukien. Sähköpostiosoitteesi ei tule näkymään muille käyttäjille).