REKISTERÖIDY | | LÄHETÄ KIRJOITUS | KATEGORIAT | LUETUIMMAT KIRJOITUKSET | PARHAIKSI ARVIOIDUT KIRJOITUKSET | UUSIMMAT KIRJOITUKSET | TUOTTELIAIMMAT KIRJOITTAJAT | KIRJAUDU SISÄÄN | SÄÄNNÖT | RSS-SYÖTE RSS-syöte
 
 
   
Unohtuiko salasana?

Uusi käyttäjä?
AarreRunot - runoja satuja vitsejä laulun sanoja tarinoita sananlaskuja värssyjä ja sanoituksia

AarreRunot » Laulun-sanat-ja-sanoitukset » Sanoitukset

Kirjoittaja: osmo.akseli@netti.fi
Täällä alla taivaan päivät, hetket, retket vallan tiedän.
Aina päivän eilinen vie. Elon hetket ovat aina
muistoja vain olleista ajoista kerran. Turhaa niitä
On surra. Joskus toki muistella voi mennyttä päivää.

Päällä maan. Jo vallan päivät menneisiin päättyy. Hetket
Täällä päivän eilisen on. Elon retket. Nekin aina
päättyvä on. Ollutta elonpa hetket. Kerran aika.
Jospa surra. Joskus sitä muistella. Ain olleita päivät.


Lähetetty: 28.06.2026

Runot sadut vitsit ja laulujen sanat: AarreRunot.fi

Lue lisää kirjoittajan osmo.akseli@netti.fi runoja satuja vitsejä laulun sanoja tarinoita sananlaskuja värssyjä ja sanoituksia

Anna tähtiä kirjoitukselle: Täällä alla taivaan

Keskiarvo: 0 (0 arvioijaa)


Kirjoituksen herättämiä kommentteja, ajatuksia, rakentavaa palautetta, kehuja ...

0 kommenttia (kommentoi)

Lähetä oma kommenttisi:

Nimi / Nimimerkki:

Sähköpostiosoite:

URL:

Tarkistuskoodi:

Heinäkuun ja syyskuun välissä oleva kuukausi:

Kommentti:




HUOMAA!

Kirjoittajat haluavat kuulla kirjoituksiensa herättämiä ajatuksia, kommentteja, rakentavaa palautetta ja kehuja. Ole ystävällinen ja lähetä asiallinen kommenttisi heti, oli se sitten muutama sana tai pidempi analyysi. Asiaankuulumattomat tai loukkaavat kommentit poistetaan.

Huom. Enter-painikkeella tehdyt kappalejaot helpottavat ja selkiyttävät pitkien kommenttien lukemista.

Sähköpostisoite- ja URL-kentän voit halutessasi jättää tyhjiksi (URL-kenttään mahdollisesti lisäämäsi sivuston osoite linkittyy automaattisesti, kun lisäät osoitteen kokonaisuudessaan, http:// mukaan lukien. Sähköpostiosoitteesi ei tule näkymään muille käyttäjille).